Start Rzeszów Mistrzem Polski sezonu 2015/2016

• Opublikowano: poniedziałek, 09, maj 2016 07:41
  • Odsłony: 3767

W miniony weekend 7-8.05 w Kielcach odbył się finałowy turniej o Mistrzostwo Polski w koszykówce na wózkach.
Nasz zespół okazał się najlepszy z czwórki zespołów, które awansowały do turnieju finałowego i po raz dwunasty został Mistrzem Polski  pokonując w finale zespół IKS GTM Konstancin 70:60.
Nasz zespół wystąpił w składzie: Grzegorz Sujdak, Jan Cyrul(kpt), Sławomir Gorzkowicz, Tomasz Garstka, Michał Garbacz, Michał Kruk, Mariusz Szmuc, Trener Mariusz Michalczyk

W turnieju wzięło udział cztery zespoły: Start Rzeszów, IKS GTM Konstancin, Start Wrocław i gospodarz KS Pactum Scyzory Kielce. Pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy Startem Rzeszów i Startem Wrocław zakończył się wysokim zwycięstwem naszego zespołu 88:31. W drugim półfinale zmierzyły się zespoły z Konstancina Vice Mistrz Polski z poprzedniego sezonu i gospodarze brązowi medaliści mający ogromny apetyt na poprawienie swojej lokaty sprzed roku. Mimo buńczucznych zapowiedzi gospodarzy boisko szybko zweryfikowało że to są tylko złudne marzenia i Scyzory uległy zespołowi z Konstancina 41:54 i została im tylko walka o brązowe medale. W drugim dniu turnieju gospodarze Scyzory Kielce pokonały Start Wrocław 48:33 i zostały brązowymi medalistami MP. Mecz finałowy pomiędzy naszym zespołem Startem Rzeszów (obrońcą tytułu) i Iks Gtm Konstancin przyniósł wiele emocji i był godny finału Mistrzostw Polski. W pierwszej połowie naszemu zespołowi udało się odskoczyć na 11 oczek, trzecia kwarta była bardzo wyrównana kosz za kosz i skończyła się remisowo 18:18 w czwartej kwarcie po chwilowym przestoju naszej drużyny i trzech celnych trójkach Tyburowskiego przeciwnicy zbliżyli się do nas na zaledwie 3 pkt ale twarda gra w obronie zaowocowała tym że przeciwnicy zaczęli się mylić a szybkie i skuteczne kontry naszego zespołu doprowadziły że odzyskaliśmy 10 punktową przewagę i pokonaliśmy Konstancin 70:60 co dało nam po raz dwunasty Mistrzostwo Polski.

Podczas dekoracji odbyła się miła uroczystość pożegnania wieloletniego sędziego Jerzego Morawca który sędziował nam od początku powstania koszykówki na wózkach w Polsce dziękujemy i Gratulujemy!!! wspaniałej kariery.

Wyniki Sobota - 07.05.2016:
START Rzeszów 88:31 START Wrocław
(20:4, 21:12, 22:11, 25:4)
Rzeszów: Szmuc 28, Cyrul 17 (1x3), Gorzkowicz 16, Kruk 12, Garstka 9, Sujdak 6, Garbacz
Wrocław: Wilczyński 10, Stróżyński 10, Malisiak 4, Kucharski 3, Strzyż 2, Andrejec-Jakubowski 2

KS PACTUM Scyzory Kielce 41:54 IKS GTM Konstancin
(11:17, 14:13, 2:11, 14:13)
Kielce: Moćko F 15, Pietrzyk 12, Garbacz 6, Minda 6, Gajewski 2, Moćko S., Kozieł, Krakowiak, Wrona
Konstancin: Jaszczołt 18, Tyburowski 16, Staręga 11, Kacprzak 6, Kantorski 3, Pilch, Dobek, Jagiełło

Wyniki niedziela 08.05.2016

Mecz o III miejsce
KS PACTUM Scyzory Kielce 48-33 Start Wrocław
(12:16,14:4,12:4,10:9)
Kielce:Moćko F 31, Pietrzyk 7, Garbacz 6, Minda 2, Moćko S., Kozieł, Krakowiak 2, Wrona
Wrocław: Wilczyński 13, Stróżyński 10, Malisiak 2, Kucharski 3, Strzyż 2, Łyko 6, Andrejec-Jakubowski

Mecz o Mistrzostwo Polski
Start Rzeszów 70:60 IKS GTM Konstancin
(20:11,15:13,18:18,17:18)
Rzeszów: Szmuc 21, Cyrul 9 (1x3), Gorzkowicz 8, Kruk 23, Garstka 8, Sujdak , Garbacz 1