START obronił tytuł i został Mistrzem Polski w sezonie 2016/2017

Start Rzeszów po ciężkiej walce w finale pokonał KS Pactum Scyzpry Kielce 61:57 i został Mistrzem Polski sezonu 2016/2017.

Finał układał się po naszej myśli bo Start prowadził przez dwie karty do przerwy 31:26 jednak po trzeciej kwarcie wygranej przez Scyzory 16:18, które zbliżyły sie niebezpiecznie na 3 punkty i wynik finału był nadal  sprawą otwartą i dopiero w czwartej kwarcie mimo presu Scyzorów Start udanie wyszedł z opresji i po celnych rzutach osobistych  Mariusza Szmuca utrzymał przewagę a nawet ją powiekszając o 1 pkt.
Wynik końcowy 61:57 (14:12;17:14;16:18;14:13)
Mecz finałowy godny finału Mistrzostw Polski gratulacje dla Vice Mistrzów Polski za godną postawę i walkę do samego końca. Trzecie miejsce i brązowym medalistą został IKS GTM Konstancin pokonując wysoko 86:59 Mad Devils Victoria Mieroszów.