Wygrana z Mistrzem Polski!!!

Udanie dla naszego zespołu zakończył się pojedynek z aktualnym Mistrzem Polski zespołem IKS GTM Konstancin. Mimo osłabienia z powodu braku czołowego centra Mariusza Szmuca (sprawy biznesowe) Nasz zespół postawił twarde warunki i dość pewnie pokonał drużynę z Konstancina 62:53 (17:21;17:14;14:6;14:12).

Pierwsza kwarta tego meczu była bardzo zacięta, goście widząc osłabienie w naszym zespole rzucili się do ataku mając w głowach chęć odniesienia łatwego  zwycięstwa. Jednak nasz zespół przetrzymał napór gości do przerwy 34:35, a po przerwie uporządkował grę w obronie robiąc kilka korekt i przejął inicjatywę wygrywając trzecią kwartę 14:6. W czwartej kwarcie goście rzucili się do odrabiania strat stosując pressing na całym boisku, ale nie na wiele to się zdało gdyż gospodarze odrobili lekcję z poprzedniego meczu z Koninem (który przegrali właśnie przez pressing) i dość łatwo sobie poradzili, a ponieważ doszła do tego niezła gra w obronie z którą przeciwnicy nie mogli sobie skutecznie  poradzić to i ta kwarta zakończyła się naszym zwycięstwem 14:12 i cały mecz 62:53.

Punkty zdobyli:
AkcesMed Start Rzeszów - Cyrul 20(1x3), Kruk 15(1x3), Garstka 13, Gorzkowicz 10, Garbacz 4, Majka-,
IKS GTM Konstancin - Pawełko16, Garbacz 15, Tyburowski 14, Pietrzyk 4, Kantorski 2, Pilch 2, Kacprzak 0, Treter 0, Dobek -,.

W drugim spotkaniu KSS Mustang Konin pokonał w Koninie Pactum Scyzory Kielce po dogrywce 79:76 i jest liderem rozgrywek I ligi koszykówki na wózkach.

Za tydzień 19 stycznie odbędzie się piąta ostatnia kolejka I rundy.