Start na straconej pozycji

W sobotę 6.04 w Konstancinie nasz zespół rozegrał pierwszy mecz rundy pla-off z aktualnym Mistrzem Polski IKS GTM Konstancin. Mimo dobrego początku pierwsza kwarta (13:21) a na początku drugie kwarty przewaga wzrosła do 11 punktów,  kilka nie wymuszonych strat i zespół IKS szybko odrobił straty, by po pierwszej połowie wyjść na prowadzenie 35:32.

Nie zapowiadało to jeszcze tragedii, jednak w trzeciej kwarcie za 5 przewinień musiał opuścić plac gry Michał Garbacz co przy brakach kadrowych naszego zespołu to musiało się tak skończyć jak sie skończyło, mimo ogromnej determinacji i walki naszych zawodników do końca meczu żeby przegrana była jak najniższa, mając na uwadze rewanż w Rzeszowie. Końcowy wynik 76:59 dla IKS GTM Konstancin będzie ciężki do odrobienia w Rzeszowie i bardziej pewny awansu do finału może być zespół z Konstancina. W drugiej parze półfinałowej Pactum Scyzory Kielce pewnie pokonały Mustanga Konin 83:67 i też praktycznie są w finale, ale jak to się mówi ,,dopóki piłka w grze" a nadzieja umiera ostatnia. Rewanż odbędzie się w sobotę 13.04 o godz. 16 w hali ROSiR ul. Podpromie 10 serdecznie zapraszamy kibiców i prosimy o doping.

Wyniki:

IKS GTM Konstancin - Akces-Med Start Rzeszów   76:59 (13:21;22:11;16:11;25:16)

Punkty dla naszego zespołu zdobyli - Cyrul 20(2x3), Kruk 15(1x3); Garstka 15, Gorzkowicz 7, Garbacz 2, Woźniak 0, Majka 0